...

RMC

ECHOSKOPIJA

Pagrindinis / Paslaugos / Echoskopija

Echoskopija tai neinvazinis vidinių audinių ir organų tyrimo metodas, kurio metu naudojamos ultragarso bangos. Prie paciento odos glaudžiamas daviklis skleidžia aukšto dažnio bangas, kurios atsimuša į vidinius kūno paviršius ir elektros impulsais perduoda vaizdą į ekraną. Tokiu būdu gydytojai gali įvertinti vidaus organų būklę bei stebėti jų pasikeitimus. Nors dauguma tyrimų vykdomi kūno išorėje, tam tikri atvejai reikalauja įvesti prietaisą į kūną.  

Ultragarsiniai tyrimai nenaudoja jonizuojančios spinduliuotės, todėl yra nepavojingi ir plačiai naudojami. Būtent dėl to echoskopija taikoma stebėti nėštumo metu besivystantį vaisių.

Kada reikalingas ultragarso tyrimas?

Echoskopija reikalinga norint įvertinti skydliaukės, kraujagyslių, limfmazgių, prostatos, pilvo organų, šlapimo sistemos bei kitų vidinių kūno dalių būklę, aptikti pakitimus arba išsiaiškinti skausmo priežastis.

Vyresnio amžiaus žmonėms ultragarsinius tyrimus rekomenduojama atlikti profilaktiškai kasmet. Jaunesnio amžiaus žmonėms echoskopija skiriama kai pacientai skundžiasi skausmu, apčiuopiami užkietėjimai ar įtariami dariniai. Matydami vidaus organų vaizdą gydytojai gali aptikti pavojingus pakitimus, pvz. cistas arba auglius, bei laiku diagnozuoti ligas.

Kaip pasiruošti echoskopijai?

Tyrimo dieną dėvėkite patogius ir laisvus drabužius. Visa kita priklauso nuo tiriamos srities ar organo. Prieš pilvo organų ar virškinimo sistemos tyrimus būtina nevalgyti, o darant šlapimo pūslės, šlapimtakių ir inkstų echoskopiją svarbu gerti daug skysčių. Visada atkreipkite dėmesį į specifines rekomendacijas kiekvienam tyrimui.

Taip pat nepamirškite įspėti gydytoją apie prieš echoskopiją vartojamus receptinius ir nereceptinius vaistus bei maisto papildus.

Mūsų atliekami tyrimai

Skydliaukės, seilių liaukų bei kaklo limfmazgių echoskopija

Skydliaukės, seilių liaukų bei kaklo limfmazgių echoskopija – neinvazinis ir saugus ultragarsinis tyrimas. Laiku atlikus tyrimą galima anksti diagnozuoti skydliaukes sutrikimus, vėžį ir kitas ligas.

 

Kada atliekama skydliaukės, seilių liaukų bei kaklo limfmazgių echoskopija?

 

Šias kaklo srities dalis galima tirti atskirai, tačiau dažnai rekomenduojama atlikti skydliaukės ir kaklo limfmazgių arba seilių liaukų ir kaklo limfmazgių tyrimus kartu. Šios procedūros rekomenduojamos toliau nurodytais atvejais:

 

 • Skydliaukės sutrikimai: Echoskopija naudinga vertinant skydliaukės mazgelius, guzus ir kitus pakitimus. Taip pat ultragarsinis tyrimas padeda diagnozuoti hipotirozę (skydliaukės nepakankamumą) arba hipertirozę (per didelį aktyvumą). Žmonėms, kurių artimieji serga skydliaukės sutrikimais rekomenduojama atlikti echoskopiją reguliariai, ypač pajutus pirmuosius simptomus.
 • Limfmazgių anomalijos: Echoskopija dažnai naudojama kaklo limfmazgių dydžiui, formai ir pasikeitimams įvertinti. Tai labai svarbu tiriant tokias anomalijas, kaip žymus padidėjimas, uždegimas ar cistos, kas gali būti rimtų sveikatos problemų požymiai.
 • Seilių liaukų sutrikimai: Echoskopija skiriama susidūrus su specifiniais simptomais kaip skausmas, kaklo srities spaudimas, ištinęs kaklas arba susidarę mazgai. Skiriant seilių echoskopiją gydytojai gali rekomenduoti ir skydliaukės arba limfmazgių ultragarsinį tyrimą. Tyrimo metu radus mazgų, svarbu atlikti pakartotinę echoskopiją kelių mėnesių arba pusmečio bėgyje.

 

Kaip pasiruošti?

 

Vykdami į echoskopiją apsirenkite laisvais ir patogiais drabužiais. Jokio specialaus pasiruošimo prieš tyrimą nereikia.

 

Ieškote kur pasidaryti skydliaukės, seilių liaukų arba kaklo limfmazgių echoskopiją Kaune? Ramučių Medicinos Centre tyrimus atliekame greitai ir profesionaliai. Rezultatus sužinosite iškart po tyrimų, o svarbiausiais klausimais pakonsultuos mūsų patyrę specialistai. Registruokitės echoskopijai telefonu arba mūsų internetinėje svetainėje.

Galvos ir kaklo kraujagyslių echoskopija

Galvos ir kaklo kraujagyslių echoskopija – neinvazinis ir informatyvus ultragarsinis tyrimas, kurio pagalba diagnozuojamos kaklo ir galvos kraujotakos komplikacijos. Naudojant aukšto dažnio garso bangas gydytojai nustato kraujagyslių būklę ir aptinka tokius pavojingus sutrikimus kaip kraujo krešuliai arba kraujagyslių susiaurėjimas.

 

Kada atliekama galvos ir kaklo kraujagyslių echoskopija?

 

Gydytojai skiria šį tyrimą jei pacientas patiria galvos arba kaklo skausmą, koordinacijos ir kalbos sutrikimus, galūnių tirpimą, sutrikusią regą, galvos svaigimą ir ūžimą. Tyrimas gali būti naudingas ir sergantiems cukriniu diabetu, turintiems viršsvorį, aukštą kraujospūdį bei per didelį cholesterolio arba trigliceridų koncentraciją kraujyje.

 

Reguliariai rūkantiems ir pensinio amžiaus žmonėms rekomenduojama profilaktiškai atlikti kaklo ir galvos kraujagyslių echoskopiją bent kas pusę metų.

 

Periodiškai atliekant galvos ir kaklo kraujagyslių ultragarsinį tyrimą galima išvengti tokių komplikacijų kaip infarktas, insultas, smegenų aneurizma, miego arterijų susiaurėjimas arba kraujagyslių patologijos.

 

Kaip pasiruošti galvos ir kaklo kraujagyslių tyrimui?

Vykdami į echoskopiją apsirenkite laisvais ir patogiais drabužiais. Jokio specialaus pasiruošimo prieš tyrimą nereikia.

 

Ieškote kur pasidaryti galvos ir kaklo kraujagyslių echoskopiją Kaune? Ramučių Medicinos Centre tyrimus atliekame greitai ir profesionaliai. Rezultatus sužinosite iškart po tyrimų, o svarbiausiais klausimais pakonsultuos mūsų patyrę specialistai. Registruokitės echoskopijai telefonu arba mūsų internetinėje svetainėje.

Kojų venų arba arterijų echoskopija

Kojų arterijų ir venų echoskopija – neinvazinis ir neskausmingas ultragarsinis tyrimas, skirtas įvertinti kojų kraujagyslių būklę. Atlikus tyrimą gydytojas gali nustatyti galūnių tinimo, mėlynavimo ir kaitimo priežastis.

 

Kada reikalinga kojų arterijų arba venų echoskopija?

 

Kojų arterijų ir venų echoskopija skiriama pastebėjus galūnių mėlynavimą, tinimą arba kaitimą. Po ultragarsinio tyrimo gydytojai gali diagnozuoti venų varikozę, trombozę, susiaurėjimą dėl aterosklerozės arba periferinių arterijų ligą. Laiku atliktas tyrimas gali padėti išvengti tolimesnių komplikacijų.

 

Vyresnio amžiaus, sergantiems cukriniu diabetu, turintiems viršsvorį arba aukštą cholesterolio koncentraciją žmonėms rekomenduojama atlikti kojų venų ir arterijų echoskopiją kasmet.

 

Kaip pasiruošti kojų arterijų ir venų echoskopijai?

 

Vykdami į echoskopiją apsirenkite laisvais ir patogiais drabužiais. Jokio specialaus pasiruošimo prieš tyrimą nereikia.

 

Ieškote kur pasidaryti venų arba arterijų kraujagyslių echoskopiją Kaune? Ramučių Medicinos Centre tyrimus atliekame greitai ir profesionaliai. Priklausomai nuo poreikio siūlome vienos arba abiejų kojų ultragarsinį tyrimą. Rezultatus sužinosite iškart po tyrimų, o svarbiausiais klausimais pakonsultuos mūsų patyrę specialistai. Registruokitės echoskopijai telefonu arba mūsų internetinėje svetainėje.

Pilvo organų echoskopija

Pilvo organų echoskopija – neinvazinis ir neskausmingas tyrimas pilvo organų ir kraujagyslių būklei stebėti naudojant aukšto dažnio garso bangas. Tyrimo metu gydytojai gali įvertinti virškinimo sistemos, urogenitalinės sistemos, pleuros, žarnyno bei kitų pilvo sričių pasikeitimus ir komplikacijas.

 

Kada atliekamas pilvo organų ultragarsinis tyrimas?

 

Pilvo organų echoskopija skiriama pasirodžius tokiems simptomams kaip pilvo skausmas arba sutrikusios virškinimo ir šlapinimosi sistemos. Taip pat gydytojas gali paskirti tyrimą, kad galutinai patvirtintų diagnozuotą sutrikimą. Vidutinio ir vyresnio amžiaus pacientams rekomenduojama atlikti ultragarsinį pilvo organų tyrimą bent kasmet.

 

Priklausomai nuo simptomų gydytojai gali skirti atitinkamą echoskopiją:

 • Pilvo aortos ir jos šakų;
 • Bendrą virškinimo ir urogenitalinės sistemos;
 • Virškinimo sistemos (kepenų, kasos, tulžies pūslės ir latakų);
 • Inkstų ir antinksčių;
 • Žarnyno, taukinės, pasaito limfmazgių, pilvo ertmės dėl skysčio;
 • Pleuros;
 • Pilvo sienos.

 

Laiku atlikta echoskopija gali užkirsti kelią tokioms komplikacijoms kaip tulžies akmenligė, pilvo aortos krešuliai, inkstų cistos, šlapimo pūslės akmenys, prostatos vėžys ir sėklidžių sutrikimai. Jaučiant nemalonius simptomus pilvo srityje svarbu nedelsti ir kreiptis dėl ultragarsinių tyrimų pas savo šeimos gydytoją.

 

Kaip pasiruošti pilvo organų echoskopijai?

 

Ruošiantis pilvo organų echoskopijai atkreipkite dėmesį į tiriamus organus ir sritis. Prieš šlapimo pūslės, šlapimtakių ir inkstų echoskopiją būtina gerti daug skysčių, kad šlapimo pūslė būtų pilna. Tiriantis pilvo organus – iš vakaro nevartokite pilvo pūtimą sukeliančių produktų, o iki tyrimo likus 5 val. nevalgykite ir negerkite. Prieš pilvo aortos tyrimą nevalgykite 12 val. ir likus 8 val. išgerkite pilvo pūtimą slopinančių vaistų.

 

Ieškote kur pasidaryti pilvo organų echoskopiją Kaune? Ramučių Medicinos Centre tyrimus atliekame greitai ir profesionaliai. Rezultatus sužinosite iškart po tyrimų, o svarbiausiais klausimais pakonsultuos mūsų patyrę specialistai. Registruokitės echoskopijai telefonu arba mūsų internetinėje svetainėje.

Riešo kanalo echoskopija

Riešo kanalo echoskopija – neinvazinis ir neskausmingas ultragarsinis tyrimas, kurio metu gydytojas įvertina riešo sąnarių, raumenų, raiščių, sausgyslių ir kitų dalių būklę. Tyrimų rezultatai gali padėti suvaldyti uždegimą, aptikti mazgelius, paskirti tikslią reabilitaciją arba surasti skausmo priežastis.

 

Kada atliekama riešo kanalo echoskopija?

 

Riešo kanalo ultragarsinis tyrimas skiriamas dėl įvairių priežasčių kaip raiščių ir sausgyslių pažeidimai, uždegimai, cistos ir mazgeliai, riešo kanalo sindromas, susikaupęs skystis arba potrauminis įvertinimas.

 

Kadangi riešo minkštieji audiniai išsidėsto paviršiuje, ultragarsinis tyrimas suteikia ypač tikslų ir detalų struktūros vaizdą. Turėdami tokią informaciją gydytojai gali taip pat tiksliai diagnozuoti sutrikimus ir užkirsti kelią komplikacijoms.

 

Kaip pasiruošti riešo kanalo echoskopijai?

 

Vykdami į echoskopiją apsirenkite laisvais ir patogiais drabužiais. Jokio specialaus pasiruošimo prieš tyrimą nereikia.

 

Ieškote kur pasidaryti riešo kanalo echoskopiją Kaune? Ramučių Medicinos Centre tyrimus atliekame greitai ir profesionaliai. Rezultatus sužinosite iškart po tyrimų, o svarbiausiais klausimais pakonsultuos mūsų patyrę specialistai. Registruokitės echoskopijai telefonu arba mūsų internetinėje svetainėje.

Transrektalinė prostatos echoskopija

Transrektalinė prostatos echoskopija – saugus ir efektyvus tyrimas, kurio metu ultragarsinis daviklis įvedamas į vyro analinę angą priešinės liaukos (prostatos) įvertinimui. Tyrimų pagalba gydytojai gali diagnozuoti prostatos vėžį, lėtinį prostatitą arba gerybinės prostatos hiperplaziją.

 

Kada atliekama prostatos echoskopija?

 

Gydytojai skiria prostatos ultragarsinį tyrimą jei pacientas kenčia nuo problematiško šlapinimosi, erekcijos disfunkcijos, skausmo lytinių santykių metu arba kraujo šlapime ir spermoje. Šie simptomai gali būti prostatos vėžio arba kitų komplikacijų ženklai.

 

Pastebėjus šiuos neįprastus simptomus būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Laiku atlikus prostatos echoskopiją, ligų užuomazgas galima diagnozuoti ankstyvoje jų formoje.

 

Kaip pasiruošti prostatos echoskopijai?

 

Prieš prostatos echoskopiją būtina gerti daug skysčių ir nesišlapinti, nes ultragarsinio tyrimo metu šlapimo pūslė turi būti pilna.

 

Ieškote kur pasidaryti prostatos echoskopiją Kaune? Ramučių Medicinos Centre tyrimus atliekame greitai ir profesionaliai. Rezultatus sužinosite iškart po tyrimų, o svarbiausiais klausimais pakonsultuos mūsų patyrę specialistai. Registruokitės echoskopijai telefonu arba mūsų internetinėje svetainėje.

Transabdominalinė moters dubens echoskopija

Transabdominalinė echoskopija – visiškai saugus ir plačiai paplitęs tyrimas kai ultragarsiniu davikliu braukiama per moters pilvo sieną. Siekiant padidinti ultragarso bangų laidumą, pilvo siena ištepama specialia žele.

 

Kada atliekamas transabdominalinis moters dubens tyrimas?

 

Ši procedūra rekomenduojama įvairiais atvejais, pavyzdžiui:

 • Reprodukcinės sveikatos patikrai: Gimdos ir kiaušidžių būklės įvertinimas, ar nėra anomalijų, įskaitant cistas, fibroidus ir kitas struktūrines problemas, turinčias įtakos reprodukcinei sveikatai.
 • Nėštumo metu: vaisiaus vystymosi stebėjimas, užtikrinant sveiką ir saugų nėštumo laikotarpį.

 

Šiuose procesuose galimos tokios komplikacijos kaip kiaušidžių cistos arbo gimdos anomalijos, tad periodiškai atlikti ultragarsinius dubens tyrimus yra ypač svarbu.

 

Kaip pasiruošti?

 

Vykdami į echoskopiją apsirenkite laisvais ir patogiais drabužiais. Jokio specialaus pasiruošimo prieš tyrimą nereikia.

 

Ieškote kur pasidaryti transabdominalinę dubens echoskopiją Kaune? Ramučių Medicinos Centre tyrimus atliekame greitai ir profesionaliai. Rezultatus sužinosite iškart po tyrimų, o svarbiausiais klausimais pakonsultuos mūsų patyrę specialistai. Registruokitės echoskopijai telefonu arba mūsų internetinėje svetainėje.

Išplėstiniai tyrimai moterims bei vyrams

Echoskopija, dar vadinama ultragarso tyrimu, yra saugus ir neskausmingas diagnostikos metodas, kai aukšto dažnio garso bangomis sukuriami išsamūs kūno vidaus struktūrų vaizdai. Ši efektyvi ir nesukelianti jonizuojančios spinduliuotės procedūra leidžia iš arčiau apžiūrėti organus, audinius ir struktūras, padeda anksti aptikti ir diagnozuoti įvairias ligas.

 

Kam skiriamas šis tyrimas?

 

Šis tyrimas gali būti skiriamas skydliaukės, pilvo organų, prostatos ir kitų vidaus organų pasikeitimams, komplikacijoms bei ligoms tirti.

 

Vyresnio amžiaus žmonėms echoskopijos tyrimą rekomenduojama atlikti kasmet. Aktualūs tyrimai priklauso nuo lyties:

 

 • Išplėstinis echoskopinis ištyrimas moterims:
  • skydliaukės;
  • virškinimo sistemos;
  • pažastinių viršraktikaulinių;
  • poraktikaulinių limfmazgių;
  • uropoetinės sistemos.

 

 • Pilnas echoskopinis ištyrimas vyrams:
  • skydliaukės;
  • kasos;
  • kepenų;
  • tulžies pūslės;
  • antinksčių;
  • blužnies;
  • inkstų;
  • šlapimo pūslės;
  • prostatos;
  • liekamojo šlapimo.

 

Kaip pasiruošti echoskopijos tyrimui?

 

Ruošiantis echoskopijai atkreipkite dėmesį į tiriamus organus ir sritis. Prieš šlapimo pūslės, šlapimtakių ir inkstų echoskopiją būtina gerti daug skysčių, kad šlapimo pūslė būtų pilna. Tiriantis pilvo organus – iš vakaro nevartokite pilvo pūtimą sukeliančių produktų, o iki tyrimo likus 5 val. nevalgykite ir negerkite. Prieš pilvo aortos tyrimą nevalgykite 12 val. ir likus 8 val. išgerkite pilvo pūtimą slopinančių vaistų.

 

Ieškote kur pasidaryti ultragarsinius tyrimus Kaune? Ramučių Medicinos Centre tyrimus atliekame greitai ir profesionaliai. Rezultatus sužinosite iškart po tyrimų, o svarbiausiais klausimais pakonsultuos mūsų patyrę specialistai. Registruokitės echoskopijai telefonu arba mūsų internetinėje svetainėje.

Kainoraštis

Paslauga Kaina, eur
Skydliaukės ir kaklo limfmazgių echoskopija 35
Seilių liaukų ir kaklo limfmzgių echoskopija 40
Kaklo kraujagyslių echoskopija 60
Pilvo aortos ir jos šakų echoskopija 55
Vienos galūnės venų arba arterijų echoskopija 50
Dviejų galūnių venų arba arterijų echoskopija 85
Išplėstinis echoskopinis ištyrimas moterims (skydliaukės, virškinimo sistema, pažastinių viršraktikaulinių, poraktikaulinių limfmazgių echoskopija, uropotinė sistema) 80
Pilnas echoskopinis ištyrimas vyrams (skydliaukės, kasos, kepenų, tulžies pūslės, antinksčių, blužnies, inkstų, šlapimo pūslės, prostatos, liekamasis šlapimas) 100
Bendras pilvo echoskopinis tyrimas (virškinimo ir urogenitalinės sistemos) 80
Virškinimo sistemos (kepenų, kasos, tulžies pūslės ir latakų) echoskopija 60
Urogenitalinės sistemos (inkstai, šlapimtakiai, šlapimo pūslė, pristata (vyrams)) echoskopija 50
Inkstų ir antinksčių echoskopija 40
Žarnyno, taukinės, pasaito limfmazgių, pilvo ertmės dėl skysčio echoskopija 40
Pleuros echoskopija 35
Transrektalinė prostatos echoskopija 40
Transabdominalinė moters dubens echoskopija 35
Minkštųjų audinių (odos, paodžio, raumenų) ir darinių echoskopija 40
Riešo kanalo echoskopija 40
Pilvo sienos echoskopija 40
Sąnario (riešo/alkūnės/peties/čiurnos/kelio) echoskopija 40
Dviejų skirtingų sąnarių (riešo/alkūnės/peties/čiurnos/kelio) echoskopija 70

Kodėl verta rinktis mus?

Platus paslaugų spektras

Užtikriname visapusišką jūsų sveikatos priežiūrą – teikiame visas poliklinikos paslaugas vienoje vietoje.

Greiti ir išsamūs tyrimai

Pasitelkdami naujausią įrangą ir kvalifikuotų laboratorijos specialistų komandą, medicinos centre esančioje laboratorijoje sparčiai atliksime kraujo, šlapimo, Covid-19, Hepatito C ir kitus tyrimus.

Profesionalių gydytojų komanda

Mūsų medicinos centre dirba profesionalūs, patyrę specialistai, atstovaujantys įvairias medicinos sritis.